Volgend jaar naar onze school?

Project Reis rond de wereld - deel 3: India, Brazilië en Canada

Sara kreeg opnieuw een kaartje van Lapje en deze keer kwam het postkaartje uit India. Voor de laatste week van onze wereldreis vlogen we dus naar India. Lapje schreef dat ze spannende avonturen beleefde met een Indische olifant. Hij gooide Lapje zomaar met z'n slurf de lucht in. Gelukkig kwam ze in de armen van een lief Indisch meisje terecht. Wij luisterden naar het verhaal van Nina, een Indische olifant, en maakten een postkaartje met een olifant. 

Vervolgens ging het van India naar het Braziliaanse Amazonegebied in Zuid - Amerika. 

Het Braziliaanse Amazonegebied is een bijzondere regio vol tropisch woud met exotische vogels en de bevolking bestond oorspronkelijk uit indianen. Wij vouwden twee kleurrijke papegaaitjes op een Braziliaans postkaartje en lieten de veren en de verentooien van de Indianen terugkomen in ons spel. 

Miertje Maniertje kwam ook nog langs. Ze leerde ons het getal 7 beter kennen. We koppelden het getal aan bewegend ervaren, tellen en een cijferherkenningsspel met de speelkaarten. 

De allerlaatste dagen van onze wereldreis brachten we door op de Noordpool. Het Noordpoolgebied bestaat vooral uit ijsvlaktes. Je kunt het je bijna niet voorstellen, maar in de barre omstandigheden van de ruige Noordpool leven prachtige dieren. Tijdens ons spel leerden we deze mooie dieren beter kennen. 

Het laatste godsdienstmomentje stond in het teken van het mooie Bijbelverhaal van ‘De barmhartige Samaritaan’. De barmhartige Samaritaan ziet een gewonde man, geeft direct hulp, vervoert hem en zorgt ook voor verdere hulp is. Zorg dragen voor mensen, dieren, de natuur, de wereld is heel mooi! 

En op de laatste dag kregen we fantastisch nieuws van Sara. Haar Lapje was na een lange wereldreis eindelijk terug thuis. Lapje had een koffer vol met mooie souvenirs en prachtige vakantieherinneringen mee. Wij sloten dit project af met een muzikale pak met allerlei zang-, dans- en bewegingsopdrachtjes. Het werd een laatste muzikale reis doorheen de verschillende continenten. 

 

En op de laatste dag, 31 januari, wordt 'de dag van de directeur' gevierd. Vaak is het de directeur die anderen in het zonnetje zet, complimentjes geeft en aanmoedigt. Maar op deze speciale dag wilden wij onze directeur graag bedanken voor alles wat ze doet. Dank je wel directeur omdat je belangrijk bent voor ons en omdat je goed zorgt voor iedereen. En dank je wel voor het snoepje! 

 

Meldpunt klokkenluiders

Werk je op onze school en weet je of vermoed je dat bepaalde regelgeving niet correct wordt nageleefd? Dan kan je dit melden door contact op te nemen met ons intern meldpunt voor klokkenluiders via:

Het interne meldpunt gaat aan de slag met je melding en behandelt die altijd vertrouwelijk. Wanneer je te goeder trouw een melding doet, ben je bovendien beschermd tegen represailles vanuit de werkgever. Denk bijvoorbeeld aan negatieve beoordelingen, schorsing of ontslag, maar ook het opleggen van een tuchtmaatregel. De bescherming tegen represailles is onbeperkt in tijd.

Let op: het interne meldpunt voor klokkenluiders is in de eerste plaats bedoeld voor personeelsleden maar daarnaast kunnen ook sollicitanten, ex-werknemers, stagiairs en leveranciers/aannemers ervan gebruik maken. Leerlingen en hun ouders kunnen geen gebruik maken van de klokkenluidersregeling! Voor hen geldt de gewone klachtenregeling.

Meer informatie over de klokkenluidersregeling binnen onderwijs vind je ook terug op deze webpagina van het Vlaams Ministerie van Onderwijs en Vorming.