Volgend jaar naar onze school?

Oudste kleuters a (OKa)

De laatste weken van het schooljaar dompelden we ons onder in het thema 'De mooiste vis van de zee'. Dit is een prentenboek van Marcus Pfister. Hierrond werken we allerlei activiteiten uit. Regenboog is de mooiste vis in de zee. Maar hij is trots en ijdel, en daardoor heeft hij geen enkele vriend. Pas als hij een van zijn mooie schubben weggeeft - en later nog meer - vinden ze hem aardig en merkt hij dat het belangrijker is om vrienden te hebben dan om de mooiste te zijn!

Een paar weken met:

De week van 12 juni t.e.m. 16 juni werkten we het thema 'sport en spel' uit met de ganse kleuterafdeling. 

We openden het thema met een toneeltje van de kleuterjuffen. Iedereen wou graag sporten, maar vond het zo lastig... We deden allemaal samen een paar sportieve opwarmingsoefeningen en dan ging het heel wat beter! 

Elke dag hielden we samen met alle kleuters een bewegingsmomentje op het podium. 

Op maandag werkten we klasdoorbrekend met OKa, OKb en OKc. En we fietsten of stepten op de speelplaats. 

In de klas maakten we ook kennis met nieuwe spelletjes en waren de buitenhoeken + de watertafel open. Ook leerden de kleuters kennismaken/ programmeren met een robot. 

Donderdag was er een spelletjesnamiddag op het chiroveld. Met doorschuifactiviteiten gingen de kleuters ingedeeld in groepen sportief aan de slag. Met wat waterspelletjes ter afwisseling tijdens dit warme weer. 

Op het einde van ons thema verdienden alle kleuters een zelfgemaakte medaille om samen zo goed mee te sporten!

Dit fotoalbum wordt nog aangevuld. Bekijk zeker ook de albums van de andere kleuterklassen. 

Liefs,

juf Stephanie

We hebben gisteren het thema 'aan tafel' afgerond. 

We leerden meer over wat gezond en ongezond is, bekeken de voedingsdriehoek, gingen aan de slag als ober of klant in onze themahoek, zochten voedingsproducten in folders en kleefden deze op tot een lekkere maaltijd, stempelden het juiste aantal salami's op een pizza,... 

We knutselden ook een vaderdagsgeschenk en leerden volop ons versje. En nog zoveel meer! :)

De buitenhoek ging ook open. En we speelden op het speeltuintje vooraan de school. We gingen ook naar de zandbak samen met JKb en speelden in elkaars klas. 

Op donderdag 8 juni kwamen de leerlingen van het vierde leerjaar een poppenkastspel voordragen.

De foto's van onze schoolreis al gezien? Klik hier

Als afsluit van ons thema bakten we lekkere wafels en dronken een vers sinaasappeldrankje. Ideaal met het warme weer!

Ober