Op vrijdag 27 februari werd er (weerom) hard gewerkt in het zesde leerjaar. Ditmaal kwam onze juf aandraven met 'figuren' en wat dat allemaal voor ons betekende. De één dacht aan diëten, de ander zag het hele arsenaal aan meetkundige 'dinges' op zijn netvlies verschijnen.
Maar geen van dat al zat ook maar een beetje in de richting van wat onze juf echt bedoelde. Zij wilde dat we zouden gaan bewegen. In een serie dan nog wel. Een serie van OPEN-GESLOTEN-OPEN-GESLOTEN-OPEN-GESLOTEN.
Daarna klopten we (in loving memory of...) aan bij het Roger Raveelmuseum. De meesterzaliger leerde ons hoe hij figuren in zijn werk integreert en hoe ze zijn schilderijen niet alleen tijdloos maar vooral ook heel symbolisch maken. We ontdekten dat je zelfs een heuse Raveelwandeling kunt maken in Machelen.
Het was een dag vol ... ja ... figuren, hè.
