Volgend jaar naar onze school?

Zesde leerjaar a

En dan is het zover... de laatste schooldag...

Met gemengde gevoelens, want ja, het is VAKANTIE... maar ook een afscheid.

Een afscheid van die fijne klas, die fijne school, die fijne momenten...

maar de herinneringen blijven voor altijd in ieders hart!

De laatste uitstap was er eentje met een betekenis:

onze terugkeer naar het Wonderhof, om te zien dat alles wat nu groot is, ooit klein begon!

Vergeet niet te beWONDERen en te verWONDERen!

klasfoto

Iedereen was vroeg uit de veren op vrijdag 10 juni, want onze jaarlijkse schoolreis stond op het programma!

Met de bus richting Parijs, want het vijfde en zesde leerjaar stond te popelen om Parc Asterix te ontdekken.

Onder een blauwe hemel en met een stralende zon kon iedereen zich uitleven op de vele attracties!

Een terugblik op een mooie dag!

schoolreis

Maandag kregen we hoog bezoek op onze school: Hannes Deweer, Belgisch kampioen papieren vliegtuigjes werpen kwam langs!

De leerlingen van 5 en 6 waren al heel goed op de hoogte, want in de voormiddag kregen ze in de les Nieuwsbegrip al heel wat info, zowel over het BK als over het wereldkampioenschap waar Hannes ook aan deelnam. Het enthousiasme was dan ook erg groot wanneer ze Hannes konden ontmoeten.

Hannes, ook oud- leerling van onze school, was onmiddellijk bereid om zijn ervaringen met ons te komen delen. Hij ging samen met de kinderen aan de slag om de beste vliegtuigjes te vouwen, deelde zelfgemaakte vliegtuigjes uit en demonstreerde hoe je die vliegtuigjes moet werpen! Iedereen was dan ook erg onder de indruk van deze prestatie en vol bewondering! Dolenthousiast gingen ze zelf aan het werpen, met de nodige tips en tricks van Hannes... En zo werd ook een nieuwe speelplaatsactiviteit op gang gebracht! Wie weet is de opvolging hier wel te vinden?

Dank je wel Hannes! 

 

vliegtuigjes

Op maandag 23 mei trokken we er met de trein op uit.

In de voormiddag maakten we kennis met 5 kinderen, elk met hun eigen achtergrond en verhaal. Aan de hand van een mooie voorbereiding konden de kinderen elkaar door Roeselare gidsen en er enkele belangrijke plaatsen tonen.

In de namiddag stapten we op het vliegtuig met bestemming INDIA!

Eenmaal aangekomen in Mumbai trokken er leerlingen naar de arme wijk Dharavi. Anderen konden zaken doen in Bandra. Ieder had zijn eigen taak, zijn eigen rol. We maakten kennis met de problematiek van de wijken en leerden er met verenigde krachten een oplossing voor zoeken. We sloten de namiddag af met een leuk Divali feest!

Vrijdag 20 mei was het natuurdag voor de derde graad!

We maakten kennis met de wondere wereld van de bijen en konden zelfs een uniek kijkje nemen bij imker Frans.

In de namiddag trokken we er met onze verrekijker op uit, een professionele vogelspotter leerde ons enkele kneepjes van het vak en toonde ons het woudaapje, dat sinds enkele dagen aangekomen was in de Gavers.

natuurdag

...trokken we richting Wonderhof! En zo werd ons thema 'Onder de grond' gestart!

We werden hartelijk verwelkomd door Griet, de mama van Robbe. Ze vertelde ons over het ontstaan en de groei van het Wonderhof!

Met een zoektocht op de plattegrond maakten we al kennis met enkele planten en bloeiers. We leerden hoe belangrijk wormen zijn, welke soorten bloeiers er zijn, kregen tips & tricks om van het zaaien een succes te maken,...

En ja hoor, we mochten ook zelf aan de slag: viooltjes planten en we mochten zelfs zaaien!

We kijken alvast uit om over een tweetal maanden nog eens op bezoek te gaan om alles wat onder de grond zit, te bewonderen... en natuurlijk op zoektocht te gaan naar "onze" plantjes!

wonderhof